Menu
Your Cart

DİNNER LADY LİKİT

Elektronik Sigara Nedir?

            Son günlerde adını sıkça duyurmuş bir ürün olan elektronik sigara nedir ?Elektronik sigara, sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen kişiler için ve sigaranın zararlarını azaltmak amacıyla tasarlanmış elektronik bir üründür. Kısaca e-sigara olarak bilinir. Pil ile çalışan bu cihaz, içerisindeki likiti ısıtarak buharlaştırır. Bu buharlaşma işlevi tıpkı nargiledeki gibidir. Tek farkı ise bu işlemin köz ile değil pille yapılıyor olmasıdır. İçerisindeki bu likitte nikotin, meyve aromaları ve enbase bulunur.

Elektronik Sigaranın Olumlu ve Olumsuz Yanları Nelerdir?

            Elektronik sigara Elektronik sigara normal sigara kadar olmasa da zararları vardır. Normal sigaradaki gibi kanserojen maddeler içermez. Ancak gerçek bir sigara gibi içinde nikotin barındırır ve buharı ile solunum yollarında spazma neden olur. Ayrıca nikotin dışında propilen glikol, gliserol gibi kimyasal maddeler, uçucu organik bileşenler de barındırmaktadır. Sigarada bulunan katran kanseri en çok tetikleyen maddedir.

            Elektronik sigarada ise katran bulunmamaktadır. Sigara içme alışkanlığından sizi uzak tutar. Ancak bilinçsiz kullanılır ve aşırı nikotin tüketimine neden olursa zararlı etkileri oluşabilir. Cepte taşınabilecek kadar portatif ve şıktır. Pasif içiciler için zararlı bir etkisi yoktur. Düzgün kullanılmaz, temizliği ve bakımları düzenli bir şekilde yapılmazsa size zarar verebilir. İçerisinde bulunan maddeler dolayısıyla elektronik sigara kullanan kişilerde bağımlılığa ve solum sisteminde bozulmalara yol açmaktadır.

            Ayrıca kısa sürede bir sağlık problemi yaratmıyor gibi görünse de uzun dönemde sağlık sorunlarına yol açabileceği düşünülmektedir. İçerisinde nikotin bulunmasından dolayı kişilerde davranışsal bağımlılık devam etmektedir. E-sigaranın içindeki maddelerin güvenli olduğu tam olarak ispatlanmamıştır.  Boğaz ve ağızda kuruluk, bulantı ve kusmaya neden olduğu belirtilmiştir. Elektronik sigaranın olumsuz yanlarından biri de sigara içmeyen gençleri de elektronik sigaraya özendirmesidir.

Elektronik Sigara Sigarayı Bırakmakta Ne Kadar Etkili?

            Sigara bağımlılığında bağımlılık aslında iki türlüdür. Birincisi nikotinin kişide yaptığı bağımlılık, ikincisi ise kişilerin psikolojik olarak sigaraya bağımlılığı. Buna halk arasında "dudak tiryakisi" de denmektedir. Birincisinin üstesinden gelip sigarayı bırakmaya hazırlanan kişiler genellikle ellerindeki boşluğu nasıl dolduracaklarını bilemezler. Sürekli ellerini koyacak bir yer ararlar vb. Bu bağımlılığın üstesinden gelmek için de elektronik sigaraya başvururlar. Bu tip bir davranış bağımlılığı olan kişiler için sigarayı bırakırken geçiş döneminde etkili olabilir.
Yapılan bazı araştırmalar elektronik sigaranın sigarayı bırakmada etkili olduğu yönünde. Ancak aksi görüşler de mevcut Dinner Lady Likit .

            Dünya Sağlık Örgütü (WHO) elektronik sigaranın sigarayı bıraktırma konusunda yeterli çalışmalar yapılana kadar kesin olarak kabul edilemeyeceğini bildirdi.

            Dünya Sağlık Örgütüne üye olan ülkeler tarafından uluslararası anlaşma olarak oluşturulan Tütün Kontrol Çerçeve Sözleşmesi (TKÇS) ülkemiz tarafından 2004 yılında imzalanmıştır. TKÇS, üye olan tüm ülkeleri 2014 yılı olağan genel toplantısında,

            Sigara içmeyen bireylerin elektronik sigaraya başlamalarının önlenmesi, e-sigara ilişkili potansiyel sağlık risklerinin en alt seviyeye indirilmesi, e-sigara ile ilişkili ticari çevrelerin ve tütün endüstrisinin, tütün kontrol faaliyetlerine müdahil olmasının önlenmesi konusunda gerekli düzenlemeleri yapmak ve gerekli önlemleri almak konusunda uyarmıştır.

Elektronik Sigara Patlar Mı?

            Elektronik sigaraların tamamen güvenli olduğunu düşünmek yanlış olur. Şarjlı elektronik sigaralar yanlış şarj aleti ile şarj edilirse patlamaya yol açabilir. Bazı elektronik sigaralar güçlü bataryalara sahip olmadığı için patlamaz. Ancak kalem şeklindeki elektronik sigaraların yangın çıkarma gibi bir sorunu olabilir. Eğer piller elektronik sigaranın gövdesinden ayrılmıyorsa, kalem şeklindeki elektronik sigaralarda pil gövdeye düzgün bir şekilde yerleştirilmediyse patlama gibi sorunlara yol açabilir. Bu durumda ilerleyen zamanlarda pilden asit sızdırmaya başlayabilir. Böylece gövdeye monte edilmiş pillerin montesi iyi yapılmadıysa ve yüksek kapasiteye sahip olan batarya aşırı zorlandığında elektronik sigaralar patlayabilirler. Kısacası elektronik -sigaraların yangın çıkartmasındaki sebep bataryalardır.

            Ayrıca elektronik sigaraların sorun çıkarmasındaki başlıca etkenlerden biri de cihazın yanlış ve ihmalkâr bir şekilde kullanılması. Ancak tüm bunlara rağmen e-sigaranın patlamayacağının bir garantisi yoktur.

            Elektronik sigara alınırken marka cihazlar tercih etmek, ucuz ve sahte, markasız cihazlardan kaçınmak bu tarz problemlerin önüne geçmenizi sağlayabilir. Cihazın atomizer kısmı da riskli bölgelerdendir. Atomizerin aşırı ısınmasını engellemelisiniz. Cihazınızı mutlaka sudan uzak tutun. Suyla temas etmiş olan cihazı kullanmaktan kaçının. Aldığınız cihazın özellikle batarya kısmını ve nasıl şarj edilmesi gerektiğini iyice araştırın. Doğru şarj aleti kullanmak ve bataryayı doğru şarj etmek de patlamasını engellemek için alacağınız önlemlerdendir.https://www.smokturkey.info/

DİNNER LADY LİKİT

Harika bir yemeği bitirmek için aşağı ev tatlısı gibi bir şey yok ve Dinner Lady E likit en sevdiğimiz aromalardan bir kısmını kalbini çalarak fırtınayla damak zevkinize çekecek dört ezici lezzete dönüştürdü! Dinner Lady etrafındaki en sevdiğimiz nokta limon tarımı ve limon kabuğunun eşsiz karışımı olan tat tomurcuğu dans eden gooey meringue'dir. Gerçi kolay bir seçim değildi, sıralamanın geri kalanında, her biri diğer tatlı lezzet kalabalığından farklı kılan kendine özgü tatlarıyla kaçırmak istemiyorsunuz. Mısır gevreği ile karıştırılan çilekli reçellerin nasıl olacağını merak ettiniz, Cornflake Tart'ı alıp eşsiz bir sürpriz için bekliyor olacaksınız! Rice Puding, lezzetli kremalı bir vanilya pirinç pudingi çeşididir ve şahane ahududu reçelinin cömert topudur. Veya orada' s Çilek Muhallebi, kremalı muhallebi ve tereyağı karamel iyiliği ile birlikte doğal bir çilek tadı. 70 VG / 30PG lik mutlu bir oranla Dinner Lady E likidi en sevdiğiniz tüplerde harika veya bir RDA'da damladı. Bu harika tatlı lezzetlerinin tadını çıkarın ve bugün Dinner Ladyi Lady'sini tazeleyin!


Juul Smok Vaporesso elektronik sigara